Novinky
  • Sázení na turnaje ve… Volejbal je také velmi populární sport. Často se volejbal hraje pro víkendovou zábavu a odpočinek od každodenního stresu. V letním období je skvělý plážový volejbal…
  • Český volejbal 2018 Volejbal všichni dobře známe. Většina lidí ho hraje pro zábavu, ale najdou se i tací, kteří ho hrají profesionálně. Český volejbal má celou řadu úspěšných…
  • Úspěchy českých vojebalových týmů Letos byla Česká Republika ve volejbale velmi úspěšná, jak co týče volejbalistů, tak I volejbalistek. Mistryně republiky v plážovém volejbalu jsou opět Michaela Kvapilová a…
  • České národní volejbalové týmy V české republice je volejbal jedním z hlavních sportů mezi mládeží. Je to velmi oblíbený sport I mezi dospělými. Česká Republika má velkou dávku nadaných…
  • Legendy v českém volejbalu Česká Republika měla a stále má spoustu dobrých volejbalistů. Jeden z nejlepších českých volejbalistů minulého století byl Josef Musil. Stal se dvakrát mistrem světa, ale…

Legendy v českém volejbalu

Česká Republika měla a stále má spoustu dobrých volejbalistů. Jeden z nejlepších českých volejbalistů minulého století byl Josef Musil. Stal se dvakrát mistrem světa, ale I Evropy a to ještě za československou reprezentaci. Byl velmi úspěšný na olympijských hrách v roce 1964. Získal stříbro a o několik let později bronz. Několikanásobný mistr republiky take trénoval v Itálii. Volejbal hrál až do stáří a to až do sedmdesáti let. Ve věku 85let tento mistr zemřel. Pro dnešní mladé a náruživé sportovce je tato legenda ikonou a vzorem.

Nadaná volejbalistka a dnes páo většinou legendou je Soňa Nováková. Měla cíle, kterých dosáhla, chtěla vystudovat práva a hrát volejbal. Obojí se jí podařilo. Dosáhla výborných výsledků v klasickém, tak i plážovém volejbale. Účastnila se olympijských her, zahrála si v zahraničí a do toho zvládla vést normální život a vychovat děti. Tato žena toho zvládla víc, než většina za celý život. A pokud I ty jsi fanda tohoto sportu, ale pouze z pohledu diváka a chces si obohatit zábavu a nesledovat jen úspěchy a neúspěchy českých volejbalistů, tak si vsaď na Betfair promocode.

Volejbalista Jarda Štach byl zvolen nejlepším hráčem volejbalové Dřevěnice. Také několikanásobný reprezentant České Republiky. Svojí volejbalovou kariéru odstartoval již v USK Praha a dopracoval se až na volejbalovou hvězdu, ale to až v Německu. Působil dokonce v několika týmech. S týmem SCC Berlín to dotáhl až do Německé volejbalové ligy, kterou I několikrát vyhrály. A s jeho volejbalovou kariérou i nadále pokračuje.

Další český reprezentant od roku 2008 je Jakub Veselý. Byl další silný člen sestavy Humrů. Hrál jak v českých týmech, tak i ve Francouzském týmu Argo de Sete, v Italských týmech, ale take v Polsku.

Lubomír Staněk je v Dřevěnici pojmem a ikonou pro mladé volejbalové nadšence. Již několikátým rokem vede volejbalový kemp pro milovníky volejbalu a naděje pro český volejbal. Stále je hvězdou Dukly Liberec a take mistrem extraligy.

Nejmladší hvězdou českého volejbalu je Martin Kop. Na to, že tomuto mladíkovi je teprve 20let, tak už stačil získat extraligové juniorské zlato. Na mistrovství evropy 2015 skončil desmý. A tím rozhodně nekončí. O tomto talent ještě uslyšíme.

Další ženou a mistriní ČR v plážovém volejbale je Anna Šotkovská. Ta hrála do 22let za velmi úspěšný tým, který si vybojoval plno úspěchů.

Československý volejbalista a take legenda Josef Smolka se považován za jednoho z nejlepších volejbalistů v historii. Zahrál si jak v českých týmech, tak i v cizině a to napřiklad v Mexiku. Získal take cenu mistral světa, ale probojoval se i na vicemistra Evropy v roce 1967.

Česká Republika má mnoho legend, které mohou být vzorem pro mladé sportovce. A jedním z nich je Jiří Popelka, který byl úspěšný u nás, ale také v zahraničí. Postupně si zahrál v Polsku, Belgii, Francii, Rusku, Turecku, Argentině, ale také ve Spojených arabských emirátech. Byl mistrem na několika šampionátech.